Canicula revine in judetul Hunedoara, iar autoritatile locale iau masuri pentru protejarea populatiei. Primaria municipiului Hunedoara, prin Directia de Asistenta Sociala, anunta reactivarea punctelor de prim-ajutor pe timp de canicula, incepand de maine.

Patru astfel de puncte vor functiona pe intreaga durata a perioadei cu temperaturi extreme si vor fi deservite de asistenti medicali, in s…

Citește articolul complet pe Ziarul Vaii Jiului →