Consilierilor locali din Craiova li se propune declararea de utilitate publică și interes local a lucrărilor pentru realizarea a trei obiective de investiții în infrastructura din Bănie. Este vorba despre „Regenerare urbană bulevardul Ilie Balaci, zona intersecție cu bulevardul 1 Mai intersecție cu str.Râului-Construire parcări supraterane”, „Modernizare Aleea 4 Gârlești, inclusiv canal adiacent”, dar și „ Modernizare „Modernizare Prelungire str.Maria Zaharia”.
The post Primăria Craiova face investiții masive în infrastructură. Zeci de milioane de lei pentru parcări și străzi first appeared on Jurnalul Olteniei – Știri din Craiova și Oltenia.

