La 25 iunie 2026, la Chișinău, s-a desfășurat prima reuniune a Subcomitetului de asociere Republica Moldova – Uniunea Europeană privind reforma administrației publice. Subcomitetul constituie o platformă de dialog, monitorizare și coordonare a reformelor în domeniul administrației publice, având rolul de a evalua progresele înregistrate, de a identifica provocările existente și de a conve…
Prima reuniune a Subcomitetului Republica Moldova – Uniunea Europeană privind reforma administrației publice a avut loc la Chișinău
Notele editorului
La 25 iunie 2026, la Chișinău, s-a desfășurat prima reuniune a Subcomitetului de asociere Republica Moldova – Uniunea Europeană privind reforma administrației publice. Subcomitetul constituie o platformă de dialog, monitorizare și coordonare a reformelor în domeniul administrației publice, având rolul de a evalua progresele înregistrate, de a identifica provocările existente și de a conve…
Citește și aceste articole
Moldpress - R. Moldova
Reuniunea Comitetului de Monitorizare al Programului Interreg NEXT Bazinul Mării Negre
12 iunie 2026
Moldpress - R. Moldova
Reprezentanții Cancelariei de Stat au participat la reuniunile Comitetelor Programului Interreg Europe
19 iunie 2026
Vocea Basarabiei (Rep. Moldova)
📺 FORUM cu Viorel Furculiță | Invitat: Mihai Isac, 15 mai | ⏰ 19:30
18 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

