Președintele Parlamentului, Igor Grosu, și-a început vizita oficială în Republica Cehă în orașul Telč, unde a fost întâmpinat de președintele Senatului ceh, Miloš Vystrčil. Localitatea are o semnificație aparte pentru oficialul ceh, aici începându-și cariera politică în funcția de primar.

Împreună cu primarul orașului Telč, Vladim&…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →