Preşedintele AUR, George Simion, a anunţat, luni seară, după discuţiile cu premierul desemnat, că era normal să fie consultaţi, având în vedere ponderea în Parlament şi în preferinţele românilor şi a precizat că aşteaptă în continuare precizări de la preşedintele Nicuşor Dan. ”Considerăm că sunt complet nefondate şi de natură să nască dezbinare în societatea românească acele catalogări că noi n-am fi pro-occidentali”, a declarat George Simion.
Preşedintele AUR anunţă că aşteaptă în continuare precizări de la preşedintele Nicuşor Dan dacă sunt extremişti / Parlamentarii AUR nu au deocamdată alt mandat decât să iasă din sală la votul de învestitură
Notele editorului
Preşedintele AUR, George Simion, a anunţat, luni seară, după discuţiile cu premierul desemnat, că era normal să fie consultaţi, având în vedere ponderea în Parlament şi în preferinţele românilor şi a precizat că aşteaptă în continuare precizări de la preşedintele Nicuşor Dan. ”Considerăm că sunt complet nefondate şi de natură să nască dezbinare în societatea românească acele catalogări că noi n-am fi pro-occidentali”, a declarat George Simion.
Citește și aceste articole
Cotidianul
George Simion și discursul său antieuropean, rostit în fața unui trimis MAGA la Cluj
30 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

