Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a calificat drept „foarte grav” scandalul de la MoldATSA și a declarat că acesta scoate la iveală eșecuri repetate ale mecanismelor de control din cadrul întreprinderii și al instituțiilor responsabile. În cadrul emisiunii „În Profunzime” de la Pro TV Chișinău, șefa statului a afirmat că situația impune verific…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →