Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a salutat deschiderea negocierilor de aderare la Uniunea Europeană pe grupul de capitole „Valori fundamentale”. În acest sens, astăzi, la Luxemburg a avut loc conferința interguvernamentală care a reunit  reprezentanți ai Președinției Consiliului Uniunii Europene, ai Comisiei Europene și ai Guvernului Republicii Moldova.

&…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →