Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Ziare.com →Premierul Marii Britanii, Keir Starmer, și-a dat demisia: „A fost cel mai important job din țară. Mă voi concentra pe cel mai important rol din viața mea”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Keir Starmer, liderul Partidului Laburist și prim-ministru al Marii Britanii, a anunțat luni, 22 iunie, că își va da demisia din funcțiile de șef al guvernului și de conducere a formațiunii laburiste. Decizia a fost făcută public în fața reședinței oficiale din Downing Street.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

