Premierul britanic Keir Starmer a anunţat astăzi că va demisiona din funcţia de şef al guvernului şi a promis că va face tot ce-i stă în putere pentru a gestiona un transfer ordonat al puterii, relatează Reuters. Decizia vine la mai puțin de doi ani după victoria categorică în alegerile generale, care promitea să pună […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →