Absolvenții clasei a VIII-a au susținut pe 22 iunie prima probă la Evaluarea Națională, examenul la Limba și Literatura română. În Neamț, examenul a debutat în mare parte în condiții bune. Parolele s-au primit la timp și examenele au putut începe conform programului în cele 104 centre din județ, informează Dana Lăcrămioara Păiuș, inspector școlar […]
The post Premieră la Evaluarea Națională în Neamț – elev eliminat pentru că a încercat să folosească telefonul appeared first on Stiri Neamt.

