Municipalitatea orădeană a pus în funcțiune, încă din weekend, patru containere anticaniculă pentru protecția populației împotriva vipiei, în zone aglomerate, mai precis în Piața Unirii și lângă piețele agroalimentare Cetate, Decebal și Rogerius. Acestea funcționează între orele 10 și 18, inclusiv sâmbăta și duminica. Orădenii afectați de căldură se pot răcori acolo cu aer condiționat, apă rece sub supravegherea personalului medical.
Pregătiri de vipie: în Oradea au fost deschise patru containere anticaniculă
Notele editorului
Municipalitatea orădeană a pus în funcțiune, încă din weekend, patru containere anticaniculă pentru protecția populației împotriva vipiei, în zone aglomerate, mai precis în Piața Unirii și lângă piețele agroalimentare Cetate, Decebal și Rogerius. Acestea funcționează între orele 10 și 18, inclusiv sâmbăta și duminica. Orădenii afectați de căldură se pot răcori acolo cu aer condiționat, apă rece sub supravegherea personalului medical.
Citește și aceste articole
Criterii Nationale
Fără apă, miercuri, în mai multe zone din Ștefănești. Apă Canal anunță lucrări de igienizare
19 mai 2026
Observator de Constanta
Acțiunile de dezinsecție, reluate în Constanța și în stațiunea Mamaia
26 mai 2026
Gazeta de Bistrita
Pregătiri în linie dreaptă pentru sezonul estival la Ștrandul Codrișor din Bistrița
26 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

