Pompierii sibieni au urcat pe unul dintre cele mai înalte vârfuri din România alături de echipa Invictus România, purtând drapelul național într-un gest simbolic dedicat valorilor, curajului și spiritului de echipă. Pompierii sibieni au arborat tricolorul pe vârful Parângul Mare, unul dintre cele mai înalte masive montane din țară, cu o altitudine de 2.519 m,…
Articolul Pompierii sibieni au arborat tricolorul pe vârful Parângul Mare, alături de Invictus România. „Un traseu de patru ore spectaculos și emoționant” apare prima dată în Știri Sibiu.

