România participă şi anul acesta la programul de pre-poziţionare finanţat de UE în sprijinul comunităţilor din Franţa afectate de incendii. Primul contingent format din 40 de pompieri a plecat spre Franţa, duminică, acesta urmând a fi schimbat cu alt contingent la jumătatea lunii iulie.

Citește articolul complet pe News.ro →