Poliția Municipiului Roman a anunțat că, în cadrul unei acțiuni desfășurate joi, 11 iunie, între orele 09:00 și 11:00, au fost legitimate 17 persoane aflate „în situația de absenteism școlar”, fiind informate unitățile de învățământ de care aparțin elevii. Potrivit comunicatului IPJ Neamț, acțiunea a fost desfășurată de polițiștii Biroului Ordine Publică Roman în zona…
Poliția a găsit 17 elevi în „situație de absenteism” la Roman. Combatem chiulul sau stigmatizăm adolescenții?
Notele editorului
Poliția Municipiului Roman a anunțat că, în cadrul unei acțiuni desfășurate joi, 11 iunie, între orele 09:00 și 11:00, au fost legitimate 17 persoane aflate „în situația de absenteism școlar”, fiind informate unitățile de învățământ de care aparțin elevii. Potrivit comunicatului IPJ Neamț, acțiunea a fost desfășurată de polițiștii Biroului Ordine Publică Roman în zona…
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

