Primăria Municipiului București a lansat marți licitația pentru modernizarea bulevardului Dimitrie Pompeiu. Investiția, de 256 milioane de lei, urmărește lărgirea arterei, extinderea infrastructurii de transport în comun și să realizarea un drum de legătură cu Șoseaua Pipera și Strada Fabrica de Glucoză.
PMB a lansat licitația pentru modernizarea Bulevardului Dimitrie Pompeiu. Investiție de peste 250 de milioane de lei
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Primăria Municipiului București a lansat marți licitația pentru modernizarea bulevardului Dimitrie Pompeiu. Investiția, de 256 milioane de lei, urmărește lărgirea arterei, extinderea infrastructurii de transport în comun și să realizarea un drum de legătură cu Șoseaua Pipera și Strada Fabrica de Glucoză.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

