Grecia reprezintă una dintre destinațiile preferate de mulți turiști români, însă, potrivit specialiștilor, nu este nici aceasta ferită de unele pericole. Recent, în rândul turiștilor, localnicilor și autorităților locale a crescut nivelul de alertă, după ce o specie invazivă s-a răspândit în apele Greciei. Mai mulți turiști au ajuns la spital în urma mușcăturii acestei […]

Citește articolul complet pe Gândul →