Liderul grupului senatorial AUR, Petrișor Peiu, în cadrul unei analize, prezintă cauzele eșecului sistematic și structural al guvernării României. Potrivit acestuia, supradimensionarea aparatului de stat, lipsa de investigație a marilor acte de deturnare a banilor publici și promovarea clientelismului politic sunt probleme grave care au fost întreținute, fără excepții, de fostele guvernări ale țării.

Citește articolul complet pe ActiveNews →