Petrișor Peiu poziție AUR mandat nou guvernSenatorul AUR Petrișor Peiu a explicat duminică motivele pentru care formațiunea condusă de George Simion nu a votat Guvernul Veștea, susținând că PSD nu a avut o relație transparentă cu AUR și că negocierile au fost purtate „la bucată” cu parlamentari ai partidului. Petrișor Peiu a afirmat , la Digi24, în emisiunea „În fața ta”, […]

Citește articolul complet pe România Liberă →