Ședința de învestitură a Cabinetului Veștea s-a transformat rapid într-un eșec major de strategie politică, chiar sub cupola plenului reunit. Speranțele premierului desemnat de a asigura o majoritate fragilă cu sprijinul opoziției suveraniste s-au prăbușit zgomotos în momentul în care liderii AUR, Petrișor Peiu și George Simion au preluat tribuna. În loc de consensul mimat la negocierile din spatele ușilor închise, Executivul propus a încasat o analiză financiară …

Citește articolul complet pe Ziare.com →