În ultimele săptămâni, presa internațională a relatat despre prezența peștelui-iepure în apele Greciei, iar unele titluri au stârnit îngrijorare în rândul turiștilor care și-au planificat vacanțele în Marea Egee sau în alte zone ale Mediteranei, mai ales că articolele menționau că peștele mușcă, iar dacă este consumat este toxic. Specialiștii Muzeului Naţional de Istorie Naturală […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →