Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Antena 3 CNN →Peste 80% dintre românii din mediul rural nu aveau canalizare în 2025. Nici în București nu au toți locuitorii. Ce arată datele INS
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Românii conectați la sistemele de canalizare reprezentau, anul trecut, 61,1% din populația rezidentă, arată Institutul Național de Statistică (INSSE) într-un comunicat publicat vineri.În cifre absolute,…
Citește și aceste articole
Economica.net
Câţi români sunt conectaţi la sistemele de canalizare – Unde este cea mai gravă situaţie (date oficiale)
26 iunie 2026
Romaniatv
INS: Doar 20,4% din populația rezidentă din rural era conectată la canalizare în 2025
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

