Peste 4 000 de șoferi au fost sancționați, în zilele de odihnă, pentru abateri comise în traficul rutier. În această perioadă, 68 de conducători auto au fost depistați în stare de ebrietate, informează MOLDPRES.
Potrivit Inspectoratului General al Poliției, 1 932 de persoane au depășit limita de viteză, iar 694 nu au respectat indicatoarele rutiere de prioritate sau s…

