În apropierea Zilei Mondiale a Refugiatului, atenția se îndreaptă către oamenii care au fost nevoiți să își părăsească locuințele din cauza războiului. De la începutul conflictului din Ucraina, peste 200.000 de persoane au beneficiat de protecție în România. Printre ele se află și Irina, fostă jurnalistă din Herson, care a fugit din calea bombardamentelor alături de cei doi copii. Astăzi încearcă să își refacă viața și să își găsească locul într-o nouă țară.
The post Peste 200.000 de ucrainei au beneficiat de protecție în România appeared first on tvrinfo.ro.

