Peste 174 000 de persoane au beneficiat, în luna mai, de medicamente și dispozitive medicale compensate, prescrise prin intermediul Sistemului informațional eRețeta, comunică MOLDPRES.

În acest scop, Compania Națională de Asigurări în Medicină (CNAM) a transferat farmaciilor contractate circa 114 milioane de lei pentru produsele oferite pacienților. Această sumă este cu pes…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →