România face un pas extrem de încurajator în dialogul cu partenerii europeni pentru reluarea exporturilor de oi și carcase de oaie. În cadrul discuțiilor tehnice de la Bruxelles, solicitate direct de președintele ANSVSA, dr. Alexandru Bociu, delegația română a obținut o deschidere promițătoare din partea conducerii DG SANTE (Direcția Generală Sănătate și Siguranță Alimentară a […]

Citește articolul complet pe Eveniment TV (Sibiu) →