Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Observator News →Pentagonul anunţă că reduce numărul de militari staţionaţi în Europa. Vor rămâne trei brigăzi de luptă
Notele editorului
Pentagonul a anunțat marți seară că suspendă desfășurarea oricăror trupe suplimentare în Polonia, în timp ce administrația Trump merge mai departe cu agenda sa "America First" și retrage mii de militari din Europa, scrie The Washington Post.
Citește și aceste articole
Observator News
Pentagonul reduce prezenţa militară americană în Europa la nivelul dinaintea războiului din Ucraina
20 mai 2026
Cotidianul
Tusk salută decizia lui Trump de a trimite un contingent suplimentar de 5.000 de soldați
22 mai 2026
Economica.net
Pentagonul confirmă că a anulat desfășurarea a 4.000 de soldați americani în Polonia
15 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

