Federația uruguayană a luat măsuri după eliminarea echipei naționale de la Cupa Mondială 2026.
Uruguay n-a făcut decât 2 puncte la Cupa Mondială 2026, într-o grupă cu Spania, Capul Verde și Arabia Saudită la finalul căreia toată lumea o vedea alături de iberici în „16”-imi.
Selecționerul Marcelo Bielsa, primul pus la zid
Sud-americanii au încheiat însă pe 3, trebuind să plece acasă. …

Citește articolul complet pe Gazeta Sporturilor →