Patru intervenții de transplant au fost realizate cu succes în spitale din București, după ce familia unui pacient aflat în moarte cerebrală la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bihor a fost de acord cu donarea de organe. Potrivit Agenției Naționale de Transplant, prelevarea a avut loc vineri, la Oradea, declanșând o amplă mobilizare a echipelor […]
The post Patru vieți salvate după un gest de altruism. Organele unui pacient din Oradea au ajuns la beneficiari din București appeared first on Ziua de Vest.

