Patru intervenții de transplant au fost realizate cu succes în spitale din București, după ce familia unui pacient aflat în moarte cerebrală la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bihor a fost de acord cu donarea de organe. Potrivit Agenției Naționale de Transplant, prelevarea a avut loc vineri, la Oradea, declanșând o amplă mobilizare a echipelor […]

The post Patru vieți salvate după un gest de altruism. Organele unui pacient din Oradea au ajuns la beneficiari din București appeared first on Ziua de Vest.

Citește articolul complet pe Ziua de Vest →