Senatul și Camera Deputaților s-au reunit, luni, în ședință comună, pentru învestirea Guvernului propus de premierul desemnat Adrian Veștea. Ședința a început cu intonarea Imnului Național al României. Lucrările sunt conduse de președintele Senatului, Mircea Abrudean, care a anunțat că și-au înregistrat prezența 358 de parlamentari din totalul de 464. *ORA 21:45 Parlament/ A început ședința […]

Articolul Parlament/ A început ședința pentru învestirea Guvernului propus de Adrian Veștea apare prima dată în Radio România Constanța.

Citește articolul complet pe Radio Constanta (Constanta) →