Planul de urgenţă a fost activat în spitalele din regiunea metropolitană Paris în vederea mobilizării personalului suplimentar pentru a face faţă unui număr tot mai mare de pacienţi care se confruntă cu căldura extremă care a cuprins Europa de Vest în această săptămână, transmite vineri DPA.

Citește articolul complet pe Jurnalul Național →