Petrolul se ieftinește, dar prețurile la pompă cresc. Un analist explică paradoxul românescRomânia a ajuns într-o situație greu de explicat la prima vedere: cotațiile petrolului pe piețele internaționale scad, dar românii plătesc mai mult pe carburanți. Vina ar putea aparține chiar măsurii pe care Guvernul…

Citește articolul complet pe Stiri de Cluj →