Liderul Grupului Minorităților Naționale din Camera Deputaților, Varujan Pambuccian, estimează că viitorul Guvern va fi unul minoritar. Potrivit acestuia, trebuie găsită o soluție în care forțele politice pro-euroatlantice, ‘chiar dacă nu se iubesc’, să poată să sprijine un executiv. ‘Eu aș fi preferat să nu fie minoritar, dar probabil că va fi minoritar, la cum […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →