Otilia Berbecar, fosta șefă a Inspectoratului Teritorial de Muncă (ITM), a pierdut la Tribunalul Bistrița-Năsăud procesul cu Ministerul Muncii, în care a solicitat anularea ordinului privind încetarea de drept a raportului de serviciu prin pensionare. Magistrații au dispus și obligarea acesteia la cheltuieli de judecată. Decizia nu este definitivă și poate fi atacată cu recurs […]

Articolul Otilia Berbecar a pierdut pe fond procesul cu Ministerul Muncii care a trimis-o forțat în pensie apare prima dată în Stiri Bistrita – Ziare Bistrita – Gazeta de Bistrita -Stiri online.

Citește articolul complet pe Gazeta de Bistrita →