Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Click →Orașul-fantomă părăsit peste noapte, în urmă cu 15 ani. Casele au rămas intacte, cu mesele pregătite și mobilierul la locul lui
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
O echipă de exploratori urbani a pășit într-un oraș italian abandonat de 15 ani după un cutremur devastator. Casele, biserica și obiectele personale au rămas aproape neatinse, oferind imagini impresionante.
Citește și aceste articole
Observator News
Oraşul din care 20.000 de localnici au fugit într-o singură noapte. Casele au rămas neatinse după 15 ani
26 iunie 2026
Mediafax
Cum a reușit un student să descopere un uriaș oraș mayaș dispărut cu ajutorul unui hard disk
10 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

