Veșnica digitalizare ajunge și în locul ultimelor drumuri. La Brașov, cimitirele își mută întreaga activitate de administrare și gestiune în mediul digital, prin intermediul calculatoarelor, telefoanelor mobile și al panourilor touchscreen. De acest proces nu vor beneficia doar administratorii locurilor de veci, ci și aparținătorii celor trecuți în neființă. Aceștia vor putea identifica rapid orice mormânt, folosind un simplu telefon cu GPS.

Citește articolul complet pe Observator News →