Consiliul Județean Olt susține modernizarea sistemului medical, aprobând investiții de peste 34 de milioane de lei pentru extinderea serviciilor de sănătate mintală, consolidarea unor clădiri medicale cu risc seismic și dezvoltarea unui nou centru dedicat prevenirii și tratării adicțiilor. Proiectele, finanțate prin fonduri europene și guvernamentale, vizează atât creșterea siguranței infrastructurii sanitare, cât și îmbunătățirea […]
Articolul Olt. Peste 34 de milioane de lei pentru sănătatea din județ apare prima dată în Ziarul de Olt.

