Foto: Oana Țoiu FacebookGuvernul României a aprobat, la propunerea Ministerului Afacerilor Externe şi a Cancelariei Primului-ministru, Regulamentul de organizare şi funcţionare a Consiliului interinstituţional pentru implementarea sancţiunilor internaţionale. Ministrul interimar de Externe, Oana Ţoiu, afirmă că actul normativ completează arhitectura de cooperare dintre instituţiile implicate şi oferă un cadru predictibil pentru aplicarea măsurilor restrictive. Guvernul României a aprobat […]

Citește articolul complet pe România Liberă →