Vicepremierul interimar Oana Gheorghiu a lansat sâmbătă, 27 iunie, un atac dur la adresa PSD, acuzând partidul că a provocat actuala criză politică prin dărâmarea propriului guvern și că s-a dus la AUR „să cerșească voturi”, avertizând totodată că că încercările de manipulare „nu mai funcționează”.

Citește articolul complet pe Adevărul →