Unii proprietari de locuințe sunt obligați în Londra să își demonteze aparatele de aer condiționat de pe proprietățile private din cauza legislației climatice, în ciuda creșterii temperaturilor. Meteorologii au emis un cod roșu, dar autoritățile îi îndeamnă pe cei vizați să deschidă geamurile și ușile, ca să se facă curent, dacă vor răcoare.

Citește articolul complet pe Ziare.com →