Unii proprietari de locuințe sunt obligați în Londra să își demonteze aparatele de aer condiționat de pe proprietățile private din cauza legislației climatice, în ciuda creșterii temperaturilor. Meteorologii au emis un cod roșu, dar autoritățile îi îndeamnă pe cei vizați să deschidă geamurile și ușile, ca să se facă curent, dacă vor răcoare.
Oameni forțați să demonteze aerul condiționat pe caniculă de 40 de grade ca să nu afecteze „mediul”. Autoritățile îi îndeamnă să deschidă geamurile
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Unii proprietari de locuințe sunt obligați în Londra să își demonteze aparatele de aer condiționat de pe proprietățile private din cauza legislației climatice, în ciuda creșterii temperaturilor. Meteorologii au emis un cod roșu, dar autoritățile îi îndeamnă pe cei vizați să deschidă geamurile și ușile, ca să se facă curent, dacă vor răcoare.
Citește și aceste articole
Jurnalul Național
Decizie controversată pe caniculă. Proprietari obligați să renunțe la aerul condiționat
25 iunie 2026
Mediafax
Decizie controversată pe caniculă. Proprietari obligați să renunțe la aerul condiționat
25 iunie 2026
Jurnalul Național
Caniculă istorică în Regatul Unit: Cod roșu pentru temperaturi de 38°C
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

