Joi seară, pe la ora 19.30, o ursoaică însoţită de pui a coborât din pădure până în proximitatea zonei locuite de pe strada Bicăjel, în comuna Bicaz Chei. Sătenii au văzut-o aproape de gospodării şi au sunat la 112. Autorităţile au transmis un mesaj Ro-Alert pe telefoanele mobile ale celor din localitate, atenţionându-i să nu […]
Post-ul O ursoaică şi puii ei au coborât în Bicaz Chei apare prima dată în Realitatea Media.

