Atunci când o stea explodează, în urma sa rămâne de obicei un vestigiu cosmic: un nucleu extrem de dens expus sau chiar o gaură neagră. Dar o stea s-a autodistrus atât de catastrofal încât nu […]
Articolul O stea s-a autodistrus atât de catastrofal încât nu a lăsat în urmă nicio dovadă a existenței sale apare prima dată în Descopera.

