Situație tensionată în complexul IRISS din Valea Lupului, unde un ieșean se plânge de calitatea apei pe care o plătește, spune el, la tarife de top.
Articolul „O să merg cu o găleată să bem împreună cu șefii ApaVital, dacă mizeria aia e în parametri”. Nemulțumire față de apa de la robinete într-un cartier nou din Valea Lupului apare prima dată în Ziarul de Iaşi – liderul presei ieşene.

