Elevii de liceu vor putea studia o nouă disciplină opțională, după ce Ministerul Educației și Cercetării a aprobat și a publicat în Monitorul Oficial programa pentru „Ora de GIS”. Noua materie se adresează elevilor din clasele a IX-a – a XII-a, de la filiera teoretică, atât profilului real, cât și celui umanist, indiferent de specializare. […]

Citește articolul complet pe România Liberă →