Au început lucrările la noul centru cultural multifuncțional din comuna Oșorhei. Investiția este de 17 milioane de lei, bani obținuți din fonduri europene. Proiectul prevede demolarea corpurilor C1, C2 și C3, construirea unei clădiri noi, amenajarea parcărilor și realizarea racordurilor la utilități. Noul centru va avea o sală de spectacole cu 400 de locuri, dotată […]

Articolul O comună din Bihor construiește un centru cultural multifuncțional apare prima dată în Radio Romania Cluj.

Citește articolul complet pe Radio Cluj →