O centrală nucleară din Franţa a fost oprită luni seară din cauza unor ”constrângeri de mediu” legate de caniculă, a anunţat o purtătoare de cuvânt a centralei, informează agenția de știri AFP. Centrala de la Golfech (sud-vest) este formată din două reactoare cu apă sub presiune de 1,3 GW şi utilizează apele fluviului Garonne pentru […]

© G4Media.ro.

Citește articolul complet pe G4Media →