
Premierul Jonas Norvegiei, Gahr Stoere, a declarat miercuri, pentru agenția de presă NTB, că Norvegia va intra sub umbrela nucleară a Franței. Decizia a fost luată în contextul amenințărilor crescânde venite din partea Rusiei, dar și pe fondul îngrijorărilor crescânde din Europa cu privire la angajamentul SUA față de securitatea regiunii, potrivit G4Media.ro Premierul norvegian […]
Articolul Norvegia va intra sub umbrela nucleară a Franței a fost publicat prima dată în Curierul National.

