
Președintele României, Nicușor Dan, a transmis joi, la finalul Summitului Flancului Estic desfășurat la Gdansk, în Polonia, un mesaj de unitate al statelor aflate pe frontiera estică a NATO și a afirmat că liderii prezenți la reuniune recunosc „împreună Rusia ca amenințare colectivă”. Șeful statului a reiterat sprijinul pentru Ucraina și a pledat pentru întărirea […]

