Președintele României, Nicușor Dan, participă joi în Polonia la Summitul Flancului Estic, reuniune dedicată securității regionale și coordonării măsurilor de apărare în contextul amenințărilor generate de războiul din Ucraina și de acțiunile Rusiei în apropierea granițelor estice ale NATO. Înaintea reuniunii, Președintele a subliniat importanța consolidării capacităților de apărare ale NATO în zona Mării Negre, […]

Articolul Nicușor Dan participă la Summitul Flancului Estic din Polonia apare prima dată în Ziar Gazeta de Cluj.

Citește articolul complet pe Gazeta de Cluj →