Eu m-am săturat de gâlceava generalizată. Urâtă și care ne veștezește sufletul. Așa că mă întorc la Nord de inima mea, unde locuiește amintirea anilor de școală, într-o arhitectură proprie. Ceva între romantism și baroc. Că e mai reconfortant. Când mă întorc, la acea splendidă vârstă a învățării, nu sunt cuprins de nostalgie, ci de
Post-ul Neuitatele întâlniri din iunie apare prima dată în Graiul Maramureșului.

