Operatorii economici care desfășoară activități de exploatare a resurselor minerale în județul Brașov au fost verificați în cadrul unei ample campanii de control derulate de Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Brașov. În urma verificărilor, comisarii au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare totală de 390.000 de lei. Acțiunea a vizat societățile care desfășoară sau […]
Nereguli pe bandă rulantă în exploatările de agregate minerale din Brașov. Garda de Mediu a aplicat sancțiuni de 390.000 de lei
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Operatorii economici care desfășoară activități de exploatare a resurselor minerale în județul Brașov au fost verificați în cadrul unei ample campanii de control derulate de Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Brașov. În urma verificărilor, comisarii au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare totală de 390.000 de lei. Acțiunea a vizat societățile care desfășoară sau […]
Citește și aceste articole
Obiectiv Vocea Brailei
Societate amendată cu 60.000 lei pentru activități neautorizate de dezmembrare a vehiculelor scoase din uz și de colectare a uleiurilor uzate
2 iunie 2026
Mesagerul de Bistrita Nasaud
Garda de Mediu Bistrița-Năsăud: amenzi de 90.000 de lei în zona Cociu și activitate oprită
18 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

