Operatorii economici care desfășoară activități de exploatare a resurselor minerale în județul Brașov au fost verificați în cadrul unei ample campanii de control derulate de Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Brașov. În urma verificărilor, comisarii au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare totală de 390.000 de lei. Acțiunea a vizat societățile care desfășoară sau […]

Citește articolul complet pe Bizbrasov →